Nejprodávanější produkt

Obrazy jsou součástí interiéru již dlouhou dobu. Nepředstavují pouze dekoraci, dodávají interiéru určitý styl a celkově doplňují náladu, která v místnosti panuje. Výběr obrazu bývá stejně pečlivý jako výběr nábytku. Díky obrazům nezůstávají stěny holé, přes obrazy k nám dokáží stěny promlouvat. Mají totiž schopnost interiér rozveselit, zesmutnit, ochladit, zateplit nebo jej zahalit do tajemna.
# Jak vybrat správnou velikost obrazu?
Při zařizování obrazy patří mezi poslední umístěné dekorace.
Obrazy se používají dvěma způsoby. První způsob použití obrazu je jako doplňková dekorace, která jen dozdobí interiér a zapadne do celkové kompozice. V této možnosti se většinou volí obrazy menších rozměru. Malé rozměry obrazů se také volí do menších prostorů. Nepotřebují totiž aby se na ně pozorovatel díval z dálky. Jejich detail vynikne i z malé vzdálenosti.
 
Pokud ale chcete mít v interiéru obraz, který bude "gró" celého interiéru zvolte velký rozměr. Zde je zapotřebí dbát na to, aby byl prostor dostatečně veliký pro komfortní prohlížení pozorovatelů. V případě, že byste umístili obraz o velkém rozměru do malé místnosti a nebyla by poskytnuta pozorovateli dostatečná vzdálenost, jeho zážitek z pohledu na obraz by nemusel být tak efektní, jak byste si přáli.